Види пластикових вікон
Все більшої популярності набувають віконні та балконні конструкції їх ПВХ-профілю. Настільки висока популярність металопластикових вікон обумовлена низкою переваг, серед яких споживачі відзначають герметичність, довговічність, практичність і надійність, а також відмінну стійкість по відношенню до різних метеорологічних впливів, високі показники шумо-, звуко- і теплоізоляції.
Як відомо, попит народжує пропозицію. Сьогодні пластикові вікна виготовляються в досить широкому асортименті. Вони можуть відрізнятися формою, розміром, забарвленням профілю, видом склопакетів, способом відкривання, кількістю стулок і особливостями профілю.
Основні види пластикових вікон:
Залежно від кількості стулок
Сучасні матеріали, що використовуються для виготовлення склопакетів і профілю, дозволяють виробляти віконні конструкції з різною кількістю стулок:
- одностулкові;
- двостулкові;
- тристулкові.
Перший варіант – одностулкові пластикові вікна – найчастіше встановлюється в невеликих приміщеннях. Для стандартних квартир підходять двостулкові вікна, в яких одна із стулок відкривається. А ось для великих кімнат краще вибирати конструкції з трьох і більше стулок.
Залежно від способу відкривання
Наступний етап – це етап вибір варіанту відкриття стулок вікна. Сьогодні увазі покупців пропонуються наступні варіанти:
- глухе вікно;
- поворотна стулка, що відкриває всередину кімнати згідно вертикально розташованої осі вікна;
- відкидна стулка або часткове відкриття стулки, коли верхня частина зміщується всередину кімнати, а нижня – залишається щільно зафіксованої на горизонтальній осі віконної рами;
- комбінована або поворотно-відкидна стулка, доповнена складної фурнітурою і механізмом щільовій вентиляції;
- розсувна стулка, що переміщається уздовж горизонтальної осі вікна за допомогою спеціальних роликів.
Залежно від конструкції профілю
При виборі даного параметра важливо враховувати два основних критерії, які впливають на практичність, довговічність і функціональність віконної рами:
- ширина профілю;
- кількість камер (від 3 до 7).
Так, трикамерний профіль більше підходить для складських приміщень і господарських споруд. Для житлових будинків і квартир краще віддати перевагу п’яти-, шести- або навіть семікамерний профілем. Не забувайте, що кількість камер впливає на остаточну вартість пластикового вікна.
Залежно від типу склопакету
Сучасні пластикові вікна можуть бути одно-, дво- і трикамерні. Від кількості камер залежать показники звукоізоляції і теплозахисту.
При виборі склопакета також важливо звертати увагу на ряд додаткових параметрів і функцій:
- ударостійкість;
- теплозбереження;
- тонування;
- шумопоглинання.
Залежно від форми і декоративного оформлення віконної рами
У далеке минуле пішли ті часи, коли пластикові вікна виготовлялися виключно з білого ПВХ-профілю. Сьогодні покупцям пропонується широкий асортимент різних колірних варіацій віконного профілю.
Крім кольору рами, можна вибрати і форму самого вікна. До найбільш популярних форм пластикових вікон відносять: прямокутник, квадрат, овал, коло, трикутник, перевернутий трикутник, багатокутник і інші не менш цікаві варіанти.